Campionatul de Fotbal al Asociațiilor Studențești București

Campionatul de Fotbal al Asociațiilor Studențești(ediția a III-a), organizat de Asociația Studenților din Administrație și Afaceri s-a desfășurat pe parcursul a 4 zile: 28,29 martie și 4,5 aprilie la Terenul de Fotbal al Facultății de Drept. Au fost înscrise 15 echipe : ASAA, ASL, ASMI, ASID, ASGG OLD, ASB, USASE, ASUB, ASSP-UB, CS-URA, ASAMDSAS6, ATM, ASLS, ASG ȘI ASGG.
Locul I a fost obținut de Academia Tehnică Militară, locul II- Asociația Studenților din Administrație și Afaceri, iar locul III- ASGG OLD.
Au fost, de asemenea, acordate premii pentru:
* Cel mai bun portar : ASMI – Mihai Dumitrascu
* Cel mai bun marcator : ATM – Cojanu Ovidiu
* Cea mai tare galerie: ASG
* Cele mai multe like-uri : Ionuț Stavaru
* Cel mai bun căpitan de galerie: Cristina Stoian
* Cel mai bun arbitru: Sergiu Malureanu.
Pe lângă meciurile programate la competiție s-au desfășurat și meciuri demonstrative între echipele feminine de fotbal: ASAA- ASMI, ASAA-ASG, dar și un meci demonstrativ între profesorii Facultății din Administrație și Afaceri și ASAA.
Sfârșitul competiției a adus și o tombolă pentru spectatori și suporteri, iar extragerile s-au făcut după festivitatea de premiere.