Career START @Coca-Cola HBC

Calatoria Destination:Management 2017 a inceput!

Compania Coca-Cola HBC Romania, membra a Grupului Coca-Cola Hellenic, este liderul industriei de bauturi din Romania, asigurand imbutelierea, distributia, vanzarea si marketing-ul operational pentru produsele din portofoliul Coca-Cola.

Ce planuri de recrutare aveti pentru aceasta primavara?

Avem pregatite 2 programe destinate studentilor si tinerilor absolventi (facultate/master). Afla mai jos care ti se potriveste!

Destination: Management– Programul de Management Trainee este un program de dezvoltare profesionala accelerata adresat studentilor in ultimul an si absolventilor de studii superioare, ce consta in 2 ani de traineeship remunerat, la finalul carora candidatii pot ocupa un rol de coordonare a unor echipe mici sau proiecte complexe.

Anul acesta oferim 6 posturi de Management Trainee, in 3 departamente ale comaniei: Vanzari (2 posturi – Bucuresti), Financiar (1 post – Bucuresti), Supply Chain (1 x Production & 1 x Maintenance Trainee Timisoara)  si 1 post Quality Assurance Trainee in Dorna).

Pe parcursul programului, Trainee-ul trece printr-un proces complex de dezvoltare personala si profesionala, prin care dobandeste abilitatile necesare gestionarii unui post de management.

Cum arata candidatul ideal?

• Student in ultimul an sau absolvent de studii superioare, cu o nota peste medie.
  • A terminat facultatea in urma cu maxim 2 ani;
  • A fost implicat in activitati extra-curriculare (voluntariat in ONG-uri, membru intr-o asociatie studenteasca etc.);
  • Proactiv, curios si dornic sa invete;
  • Experienta de lucru de maxim 1 an/implicarea in programe de internship;
  • Aspiratii de cariera pe termen lung;
  • Dorinta de dezvoltare profesionala continua;
  • Capacitate buna de analiza si sinteza;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Abilitati de lider;
  • Orientare pe solutii si perseverenta;
  • Gandire creativa;
  • Viziune de ansamblu.

Odata admisi in programul de Management Trainee, candidatii vor trece prin cele trei etape ale pregatirii lor pentru viitoarea pozitie: First Level (cunoasterea companiei si a filosofiei de business), Second Level (gestionarea proiectelor proprii) si Third Level (gestionarea unei echipe).

„Talents on Board!” Programul de Internship: Adresat atat studentilor in anii 1-2 de studiu, cat si studentilor in an terminal sau masteranzilor. Viitorii interni vor avea ocazia de a pune in practica cunostintele acumulate in cadrul facultatii prin proiecte specifice domeniului in care aplica. Internshipul are o durata de 3 luni, iar anul acesta oferim peste 20 posturi de interni in Customer Service, Marketing, Commercial, Public Affairs &Communication, Finance, Quality Assurance, Production, Planning, Procurement, HR, Key Account Operational in: Ploiesti, Timisoara, Bucuresti, Iasi, Constanta, Cluj, Craiova, Dorna-Poiana Negrii

Ce spun cifrele despre compania COCA-COLA HBC ROMANIA?

Coca-Cola HBC Romania este una dintre cele 28 de companii membre ale Grupului Coca-Cola HBC.

Pe scurt, Coca-Cola HBC Romania inseamna:

• 25 ani pe piata din Romania;
  • 500 de angajati;
  • Peste 70.000 de clienti in Romania;
  • 3 Fabrici in Ploiesti, Timisoara si Poiana Negrii;

Mai multe despre activitatea noastra: http://bit.ly/Coca-Cola-HBC-Romania