INTrain – Întâlnirea Națională a Trainerilor

Proiect în cadrul Programului Academia de Training USR

Întâlnirea Națională a Trainerilor (INTrain) este un proiect care are ca scop dezvoltarea unei Strategii și a unui Plan de Acțiune pentru Academia de Training USR. Cei mai motivați traineri USR la nivel național se vor aduna în cadrul unor ateliere de lucru și împreună vor identifica pașii de dezvoltare ai Academiei pentru anul 2014/2015.

Obiectivele principale ale proiectului sunt:

O1. Pregătirea strategiei de dezvoltare pentru următorii 2 ani (care să cuprindă situația actuală, obiective de dezvoltare pe diferite grupuri țintă – elevi, studenți, tineri-, nivelele de training pe care USR le oferă, divizia de traineri etc. )

O2. Realizarea Planului de Acțiune 2014/2015 care să cuprindă (minim două proiecte noi; realizarea a minim 2 training-uri pentru studenți în fiecare zonă; realizarea a minim 3 training-uri pentru elevi și tineri, în fiecare zonă; dezvoltarea relațiilor de prietenie și colaborare între trainerii naționali; împărțirea unor sarcini la nivel național; realizarea unui schimb de experiență între traineri pe zone; buna desfășurare a activităților și proiectelor din cadrul Programului; realizarea unei campanii de promovare a Academiei de Training; pregătirea următoarei ediții a proiectului INTrain etc.)

Locație : Predeal
Perioadă : 10 Octombrie – 13 Octombrie
Masa și cazarea este asigurată de Uniunea Studenților din România.

Cei interesați sunt rugați să completeze formularul de aplicație https://docs.google.com/forms/d/1U703tjoUZwlSmDVNcRuP-NfueyU7m1z_1oIikb9ytzk/viewform

Termen limita: 20 Septembrie

* Required