Organizatia Studentilor de la Stiintele Mediului organizează Simpozionului Studentesc International ECOUNIVERSITARIA

Studentii Facultatii de Stiinta si Ingineria Mediului, in parteneriat cu Universitatea Babes-Bolyai si Organizatia Studentilor de la Stiintele Mediului, au onoarea de a va invita la cea de a 8-a editie a Simpozionului Studentesc International ECOUNIVERSITARIA.”
Evenimentul se va desfasura in perioada 24-26 mai 2013, la Belis, judetul Cluj.
In cadrul simpozinului pe langa sesiunile de comunicari stiintifice, vor mai fi o dezbatere pe tema “Dezvoltarea durabila” si un work-shop care se bazeaza pe constientizarea participantilor de importanta reciclarii.
Sectiunile sunt:

Sectiunea I
Analiza factorilor de mediu si sanatatea umana
Fizica mediului. Surse neconventionale de energie
Ingineria si protectia mediului
Ingineria ecosistemelor agricole si silvice

Sectiunea II
Mediul si dezvoltarea durabila
Geografia mediului, GIS si analiza peisajului
Biologia si geologia mediului. Ecologie
Evaluarea, managementul, politicile si legislatia de mediu

Sectiunea III
Postere
Proiectii video
Fotografie tematica

Pentru mai multe informatii puteti accesa site-ul www.ossm.ro, sau puteti trimite un e-mail la ossm.fsim@yahoo.com, sau sunati la numarul de telefon 0756658871.
Se percepe taxa de participare.

Silvia Cojocaru,
Presedinte OSSM