Facebook: https://www.facebook.com/asamgd.clujnapoca

Fondată în anul 2010, la iniţiativa unor studenţi dornici de realizarea unor proiecte şi evenimente dedicate studenţilor, face parte din organizaţiile de studenţi cel mai nou fondate. Obiectivul principal este acela de a implica colectivul studenţesc în activităţile extra-universitare, de voluntariat. Proiectele pe care ASAMGD le face sunt dedicate în totalitate studenţilor şi viitorilor studenţi din AMGD. Atenţia membrilor ASAMGD se îndreaptă și spre susţinerea studenţilor în rezolvarea a trei probleme: împărţirea burselor şcolare şi de merit, ajutor în privinţa întocmirii listelor cu studenţii pentru taberele şcolare de vară și stabilirea împreună cu conducerea AMGD a cheltuielilor legate de cămin. Proiectele de viitor ale asociaţiei sunt deschise tuturor voluntarilor care doresc să dea o mână de ajutor. ASAMGD este deschisă la colaborări cu diferite asociaţii de studenţi, cooptând mereu oameni cu idei şi ţinte bine întocmite, precise.