Facebook: https://www.facebook.com/asociatia.asdmark

Asociația Studenților din Domeniul Marketing (AsdMARK) a fost înființată în 2006 ca răspuns la o nevoie identificată de tinerii fondatori (Crețu Claudiu-Cosmin, Florescu Ana-Iuliana și Negru Alexandru) după o serie de experienţe legate de facultate și de oportunitățile de dezvoltare extracurriculară. Astăzi, AsdMARK a ajuns sa fie una dintre cele mai cunoscute asociații din cadrul Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor din Iași, cu peste 30 de membri care activează sau studiază în domeniul marketingului.
Ca organizație studențească, AsdMARK asigură membrilor săi posibilitatea de a beneficia de cunoștințe, formare și instrumente pentru a-și spori șansa de angajare după terminarea facultății și de a obține informații și legături valoroase.
AsdMARK este în continuă evoluție, ajutând la conturarea și dezvoltarea profilului de specialiști în domeniul marketingului. De aceea, asociația își motivează inițiativele, proiectele și evenimentele prin crearea unui cadru organizat care să reunească studenții din cadrul specializării marketing pentru a le răspunde nevoilor de dezvoltare profesională şi personală.
Pe termen lung, viziunea asociației presupune crearea unei comunităţi a tinerilor marketeri profesionişti, ca o metodă potrivită de a dezvolta un spaţiu al dialogului, bazat pe schimbul de idei şi experienţe între studenți și profesioniști ai domeniului.