Facebook: https://www.facebook.com/asfeaa

Asociatia Studentilor din Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor este o organizatie studenteasca care isi desfasoara activitatea sub auspiciile Facultatii de Economie si Administrarea Afacerilor din Craiova. Membrii asociatiei sunt o echipa motivata, un colectiv unit, cu perspective mari, cu o dorinta intrinseca de a imbunatati si de a perfectiona lucrurile, cu o stare de spirit proactiva, un cerc de prieteni care si-au propus sa investeasca in viitorul lor si al celorlalti studenti. Cu bune si rele, dar mai ales cu dorinta perpetua, de a adauga valoare in toate proiectele A.S.F.E.A.A., membrii dau dovada de pasiune, ambitie, entuziasmul participarii la materializarea ideilor si bucuria de a reusi. Fiecare proiect finalizat cu success arata capabilitatea membrilor acesteia de a duce la bun final lucrurile desfasurate, iar diversitatea, arata gama din ce in ce mai ridicata si implicarea cat mai acerba, atat a membrilor cat si a celor care sunt benefiari directi sau indirecti ai proiectelor. Concluzia se rezuma la numeroase usi deschise in viitorul studentilor si o gramada de prieteni care sunt un real sprijin mereu. AS.F.E.A.A. sustine inteligenta, cunoasterea, determinarea, vizionarii si puterea de munca. Sunt incurajate sacrificiile personale si efortul de a invata, atat in sala de curs, cat si in toate celelalte experiente de formare alese de studentii facultatii.

PROIECTE:

1.Balul bobocilor economisti

2. “CalenDarul lui Mos Craciun” este o initiativa caritabila marca ASFEAA care urmeaza 3 directii:
a) “Daruim caldura unei noi vieti”-strangere de haine si alte lucruri necesare pentru nou-nascutii abandonati la maternitatile Spitalului Clinic de Urgenta si Spitalul Municipal “Filantropia” Craiova
b) “Fii TU Mos Craciunul lor!”-actiune caritabila ce implica strangerea de haine, jucarii, carti, alimente neperisabile, disponibilitati banesti pentru a le dona cazului umanitar din anul curent.
c)”ASFEAA te colinda”-concert caritabil sustinut de membri organizatiei noastre in cadrul Consiliului Profesoral al Facultatii de Economie si Administrarea Afacerilor in vederea strangerii unei sume de bani considerabile pentru a ajuta o familie nevoiasa.

3. Scoala de iarna – proiect de recompensare a celor mai activi membri ce consta intr-o vacanta suportata de ong la Ranca.

4. Saptamana de traininguri – initiativa ce consta in desfasurarea de traininguri timp de o saptamana in scopul promovarii beneficiilor educatiei non-formale.

6. Cupa FEAA – campionatul de fotbal al Facultatii de Economie si Administrarea Afacerilor

7. Tarneeb Night – seara de tarneeb, rummy si alte jocuri de societate cu intrare pe baza de donatie directionata catre cazuri umanitare.

8. Scoala de vara – o saptamana in statiunea Ranca pentru cei mai buni studenti de la FEAA, cei mai activi in organizatie si castigatorii olimpiadelor.