Facebook: https://www.facebook.com/ASM.Cluj

Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca.

ASM a fost înființată în anul 2005, special pentru studenții secției de marketing de la FSEGA, dar și pentru alți studenți pasionați de marketing și comunicare, dornici să afle cât mai multe despre acest domeniu. Misiunea principală a acestei asociații este dezvoltarea studenților atât profesional, cât și personal; fundamentarea bazei teoretice, dar și asigurarea că studenții vor avea o experiență vastă în domeniu în momentul intrării pe piața forței de muncă.

Obiectivele principale al asociației sunt: organizarea de evenimente care să aducă în prim plan teme de actualitate din domeniul marketingului, crearea unui mediu propice în care studenții pot trece treptat de la un grup de oameni la o echipa, iar mai apoi la o familie, oferirea de consultață în domeniul marketingului, promovare a nevoilor studențești și colaborarea cu alte organizații sau federații studențești, atât la nivel local, cât și la nivel național

Sloganul ASM este: ”…Mai mult decât marketing!”