Facebook: https://www.facebook.com/ossmcluj
Website: www.ossm.ro

Misiunea OSSM este de a identifica oportunitățile și a valorifica resursele în mod eficient astfel încât studenții pe care îi reprezentăm să beneficieze de toate avantajele şi posibilităţile de dezvoltare personală şi profesională, precum şi de o reprezentare exemplară a intereselor.
Viziunea OSSM este reprezentată de dorința de a aduce o schimbare sustentabilă la nivel local, regional, național și internațional, privind educația de mediu precum și responsabilizarea și informarea comunității locale, regionale și naționale asupra problemelor de mediu și a efectelor acestora în viața de zi cu zi.
Scopul OSSM este divizat în două mari ramuri. Pe prima ramură avem scop de reprezentare a studenţilor FSIM. Pe a doua ramură se regăsește scopul de dezvoltare personală a membrilor OSSM. Astfel cele două ramuri formează un tot unitar, creând un mediu optim activităților de voluntariat.