Facebook: https://www.facebook.com/osturism

O.S.T. – Organizația Studenților pentru Turismul Românesc este o organizație non-guvernamentală fondată în anul 2007 la inițiativa unor tineri dornici de afirmare, a cărui obiectiv principal este promovarea Turismului Românesc. Datorită faptului că nu este o organizație reprezentativă pentru studenți, membrii OST sunt studenții dornici de aventură, să călatorească, să cunoască și să promoveze România.
Odată cu trecerea anilor, OST a crescut și s-a dezvoltat frumos. A dus mai departe și a promovat tradiția și turismul, lucru ce se observă în cadrul celor două proiecte mari, anuale și de suflet ale noastre: ”Care-i Fruntea?”, al cărui scop principal este promovarea tradițiilor autentice din diferite zone românești și ”Zi*le de Turism”, unde timp de o săptămână se promovează turismul de aventură, montan și mișcarea în aer liber. Prin intermediul lor atât voluntarii OST se dezvoltă din punct de vedere social și profesional, dar reușesc să ofere un plus de valoare turismului Românesc.