Facebook: https://www.facebook.com/SamStudia

Scopul SamStudia – Organizația tinerilor și studenților sătmăreni vizează dezvoltarea societății civile, respectând principiile multiculturalității, prin stimularea inițiativei și a studenților sătmăreni de pretutindeni. Beneficiile înființării organizației includ promovarea imaginii municipiului Satu Mare și cultivarea responsabilității pentru viitorul orașului, prin implicarea conștientă a tuturor categoriilor de tineri. Samstudia vine în sprijinul dezvoltării membrilor comunității, în condițiile în care dezideratul membrilor este crearea unei comunităţi de tineri sătmăreni orientaţi spre dezvoltare personală, în vederea creării unei platforme de comunicare, multiplicare şi schimb de informaţii. Nu în ultimul rând, SamStudia dorește să contribuie la realizarea unei comunicări eficiente între asociaţie, societatea civilă şi instituţiile publice sau private reprezentative la nivel local.