“Studenţi din Basarabia vin în Bucureşti pentru schimb de experienţă şi bune practici. Alătură-te lor pentru un eveniment intercultural de excepţie”

Ți-ai făcut planurile pentru această vară? S-a dat startul înscrierilor pentru evenimentul intercultural ”Săptămâna studenţilor basarabeni în România” organizat de Uniunea Studenţilor Academiei de Studii Economice din Bucureşti în parteneriat cu Asociația Studenților și Elevilor Basarabeni ce se va desfășura în perioada 9 – 15 august 2014.

Nu rata șansa de a lua parte la un eveniment unic în Romania, în cadrul căruia vei putea noi cunostinţe despre lumea economică și socială din Romania de la cei mai buni specialişti din domeniu şi să ai parte de cele mai tari activităţi culturale şi distractive.

Evenimentul “Săptămâna Studenților Basarabeni în Romania” oferă ocazia participanților de a își face noi prieteni, de a se integra în mediul educațional românesc și de a le prezenta oportunitățiile și beneficiile de a urma un program de studiu în România. Totodata acest proiect își propune să facă un prin pas în integrarea studenților basarabeni în comunitatea studenților din România.

Aplică până pe 31 iulie la adresa de e-mail: application@us.ase.ro şi rezervăţi biletul spre o vară extraordinară!