Zilele Tineretului 02-09.05.2014

Ministerul Tineretului şi Sportului organizează prin Direcţia pentru Sport şi Tineret a Municipiului Bucureşti și Casa de Cultură a Studenţilor din București în perioada 2 – 9 mai 2014 „Zilele Tineretului”.

2 mai – ”Ziua Tineretului” va avea loc în Parcul Lumea Copiilor din sector 4, București între orele 16:30 și 20:30 unde vă invităm alături de noi să participați la sport și divertisment.

6 mai – ”Bursa online a locurilor de muncă” vă așteptăm pe 6 mai să accesați site-ul nostru și al partenerilor pentru a vizualiza peste 1800 de locuri de munca disponibile din București.

7 mai – ”Crosul Tineretului” între orele 10:30 și 13:00 în Parcul Tineretului, înscrierile vor începe de la ora 09:00. Vă așteptăm să petreceți o zi în aer liber într-un mod sănătos.

9 mai –  ”Piața Muncii din București. Provocări și oportunități pentru TINEri” în sala de conferințe a Colegiului Național ”Mihai Eminescu” între orele 11:30 și 13:30, unde tinerii vor avea ocazia să aibă discuții libere cu specialiști din domeniul muncii.

– ”Comunicarea interculturală în context european” în incinta Casei de Cultură a Studenților București între orele 10:00 si 16:00.

În cadrul acestor activităţi, Ministerul Tineretului şi Sportului prin Direcţia pentru Sport şi Tineret a Municipiului Bucureşti și Casa de Cultură a Studenţilor București doreşte să promoveze activităţi culturale, sociale, artistice şi sportive, ca mijloace de petrecere a timpului liber, de participare şi implicare a generaţiei tinere la viaţa cultural-sportivă.

Vă aşteptăm alături de noi în număr cât mai mare!